Poděkování docentu Měštákovi

Listopad 2017 – Pokud potřebujete nový facelift, zeptejte se našeho opat jak na to. Je fakt, že měl štěstí na docenta Měšťáka, který se s ním hezky pomazlil a dokonce nám přijde, že opat i omládl. A to všechno na pojišťovnu!!!

sudetenritt skokan roku

Na všetečné dotazy našich čtenářů, např. od Indry Ostré cituji “Jak vlastně dopadl opat, jakožto skokan roku, na vaší fotografii ze Söldenu? Nezdá se mi, že by to mohlo dopadnout happy endem.” můžeme nyní, po zdařilé rekonvalescenci konečně odpovědět.

Dobře. Opat dopadl na zem, o tom není sporu už od dob Isaaca Newtona a jeho applu. Dopadl čistě a za hurónského řevu ostatních členů výpravy, kteří ocenili opata nejvyšším bodovým hodnocením. Bohužel vzápětí selhala technika, konkrétně šlo o brzdové destičky, které po několika náročných dnech na svazích u Söldenu prostě vypověděly poslušnost. Jako neřízená střela opat projel až na místní dopravní tepnu. Co čert nechtěl zrovna ve chvíli, kdy zde projížděl autobus polských jeptišek směřujících do Vatikánu na mecheche k Františkovi.

Naštěstí byl nedaleko přítomen docent Měšťák, toho času na rodinné dovolené, který v zavazadlovém prostoru svého vozu měl složený polní operační sál a dal tak ochotně opata celkem do cajku a to během rekordně krátké doby. Tímto panu docentovi děkujeme, stejně jako obchodnímu zástupci firmy Avid, která se k celé záležitosti postavila čelem a darovala opatovi nové destičky.

Jak vidíte na přiložené fotografii, necelé tři měsíce po incidentu, opat je ve velmi dobré kondici a doktor mu konečně povolil i vycházky.