2013 Genesis-Bike-Prague

Nadpoloviční většina našich borců slavila nadpoloviční úspěchy

Červen 2013 – Sníh na cestách sudetenritt už dávno roztál, staré rány se zahojily, otoky splaskly a nastal čas vrátit se do tvrdé reality. Realita astronomického léta vypadala tak, že konečně nastalo alespoň jaro. Možná ne na dlouho. Některým borcům se pohledem na tu dlouhé měsíce skrytou žlutou kouli na obloze nalila do ochablých údů zpět ztracená energie. Někteří z nich se dokonce rozhodli opět se vyšvihnout do sedla a dát bobrovi trošku připomenout kdo je tady pánem.

Sníh na cestách sudetenritt už dávno roztál, staré rány se zahojily, otoky splaskly a nastal čas vrátit se do tvrdé reality. Realita astronomického léta vypadala tak, že konečně nastalo alespoň jaro. Možná ne na dlouho. Některým borcům se pohledem na tu dlouhé měsíce skrytou žlutou kouli na obloze nalila do ochablých údů zpět ztracená energie. Někteří z nich se dokonce rozhodli opět se vyšvihnout do sedla a dát bobrovi trošku připomenout kdo je tady pánem.Vzhledem k tomu, že ponorková nemoc je podle nejnovějších průzkumům smrtelná nemoc, rozhodli se někteří borci, že po dvou měsících od návratu nebudou riskovat vzájemnou konfrontaci a minimalizují riziko úmrtí.

Ruska_ruleta_2013

Silnější imunitní systém a vědomí, že mezi příbuznými je přenos této choroby ojedinělý zariskovali a společně se na veřejnosti objevili dr. radosta a džimák. Již poněkolikáté se zúčastnili Ruské rulety (Ruska Sibiř) pořádané ďábly z Bakova a v tomto veskrze orientačním závodě nezklamali. Podle dostupných zdrojů se naše dvojice umístila zhruba ve třetině startovního pole což svědčí o tom, že jsou chlapci dobře zorientovaní a v životě se jistě neztratí. Neuvěřitelné je, že dr. radosta naprosto famózním způsobem zaútočil v naší interní soutěži o gumový mobil na první místo. Odskočil tak v počtech odchozích/příchozích SMS a hovorů druhému v pořadí fázemu na neuvěřitelných 3748 bodů. „Byl to trhák…“, hlesl evidentně zdrcený džimák (viz. foto), protože tajně držel fázemu palce. Do Aše však ještě zbývá mnoho kilometrů a nezapomeňme také, že je před námi obávaná Šumava, kde je hustota el. zásuvek mnohem nižší a fáze má tak díky větší kapacitě baterií a plnému tlumoku náhradních baterií stále velkou šanci. Bude to boj a oběma držíme palce ať to ve zdraví přežijou.

2013 Genesis-Bike-Prague

Další, kdo se toho dne rozhodl zapsat se nějakým způsobem do dějin cyklistiky, byl příba. Člověk s panickou hrůzou z lidí a diagnostikovanou fobií z bahna, se přihlásil na Genesis Bike Prague. Ovšem stejně poťouchlý nápad dostalo dalších 1.500 pacientů.

Pak už nebyl čas na hrdinství, díky aerodynamickému tvaru (koule) byl příba jednoznačně nejrychlejší z kopce ovšem jednoznačně nejpomalejší do kopce. Navíc díky většímu rozvoru jeho tříkolky ho ve sjezdech na úzkých cestách nebylo prakticky možné předjíždět. Nicméně i přes třikrát spadlý, jednou přetržený řetěz a o šest spolknutých masařek bohatší, skončil příba opravdu jen těsně za vítězem kategorie 60km. Ovšem příba, byť byl ve famózní formě, volající možná i po reprezentační nominaci, se zúčastnil pouze kategorie 35km, což zmátlo i fotografa v cílové rovince, který zuřivě fotil mávající příbu v domění, že se jedná o vítěze v doplňkové kategorii A/H1N1, pořádané Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Příba tak díky křečím, které ho v cílové rovince přepadly a on se snažil zoufalým máváním alarmovat zdravotníky a sanitku za páskou, získal cennou fotku do rodinného alba.

Gratulujeme poraženým a čest vítězům

Příbu chytají křeče a mává na zdravotníka

O zbývající borcích našeho sdružení máme bohužel minimum informací. Fáze byl naposledy spatřen na střeše jednoho rodinného domu a na rozdíl od výše uvedených budoval kapitalismus. Pokud jde o Aleše, tak víme, že měl jet 7.6. 2013 na vodu, jak jinak a to záplavy nezáplavy. Podle tehdejšího průtoku bych řekl, že z Vyššího Brodu do Prahy měl dojet zhruba za dva dny, nebo možná dříve. Vzhledem k tomu, že se ale stále neozval je možné, že si dovolenou prodloužil a užívá si někde v Hamburku.

sudetenritt 2013 povodne