Ladili formu až rozladili příbu

Ladili formu až rozladili příbu

Květen 2015 – Rok 2015 nebyl pro příbu štastným. Těsně před sudety si zlomil ruku na kole dr. radosty a taky přišel o kolo díky lapkům. Když se něco s..e, tak pořádně.

Vzhledem k tomu, že byl sudetenritt 2015 naplánován v pozdějším termínu než je obvyklé měli účastníci možnost déle ladit formu po zimním spánku. A tak se dr. radosta, příba a alesh shodli na jarním švihu v okolí Prahy s tím, že dr. radosta nabídl zapůjčení svého rezervního bajku příbovi, který tou dobou uvažoval o přechodu z XC do ALL-MOUNTAIN kategorie.

Vše probíhalo hladce až do osudného sjezdu od Svaté Juliány do Statenic, tedy téměř na konci trasy. V celkem nevinné zatáčce plné spadaného listí náhle zapůjčený bajk od dr. radosty vypověděl poslušnost a vykmitl nic netušícího příbu ze sedla. Po asi 10-ti metrovém kotoulu letmo a vyorání první jarní brázdy, pocítil zmatený příba cosi divného na své pravé ruce. Rukavice byla na malíkové hraně divně zvlněná a bylo jasné, že s tímhle se na sudetenritt 2015 asi nepodívá.

Omluvy dr. radosty za neposlušné kolo nebraly konce ale pohled na nástěnku účasti hovořil jasně. Už není možné sesadit dr. radostu s prvního místa v počtu účastí na sudetenritt. Hřebíček do příbovy rakve zasadil neznamý lapka, který mu na konci roku odcizil jeho vlastní kolo. Od té doby je lehce zádumčivý, nedůvěřivý k cizím kolům a pokukuje po novém bajku.