Členská základna

Členská základna

Na počátku byl nápad a poté snaha přesvědčit ostatní, že to celé je vlastně zábava a ne taková dřina jak to možná na první pohled vypadá. Příslibů bylo každoročně několik, většinou však z účasti toho či onoho nakonec z nejrůznějších důvodu sešlo. A tak každý rok byla vždy trochu jiná sestava. Zatím se nám nepoštěstilo, jet v kompletní sestavě tedy v počtu 8 kusů, i když v roce 2016 k tomu bylo velmi blízko, kdy se zúčastnilo neuvěřitelných 7 kusanců. Podaří se tuto metu splnit alespoň ve finální etapě v roce 2018 s finišem v Aši?

Uvidíme, je to velká výzva, cílová páska, televizní štáby, bulvární tisk, afterpárty, prize money … tak v roce 2018 nashledanou v Aši.

Neuvěřitelné se stalo skutečností, díky vypsaným prémiím za účast se nás nakonec sešlo všech 8. Bylo tak možné oslavit zavrčení cyklu se všemi členy, kteří se zúčastnili alespoň jedné etapy. V našem případě je nejmenší počet účastí dvakrát.

dr. radosta

dr. radosta

náčelník, předseda ubytovací sekce
Jediný z duševních otců myšlenky, který dokázal nápad dotáhnout od stolu k realitě a s odhodláním fyzicky se zúčastnit všech etap. Předseda, vrchní plánovač trasy, hledač volných zdířek pro nabíječku, sjezdař každým coulem a excelentní hráč na zapůjčené kytary.

Oblíbená věta :
Ten sjezd je potřeba si užít, přece nebudeme brzdit.

Účast :
9x (2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018)

příba

příba

předseda vlakové sekce
Spolupachatel prvních dvou stěžejních ročníků, který se ovšem každoročně drží jako klíště a doufá, že se po několika letech opět dočká vytoužené Aše. Zkušený pozorovatel, magnet na poruchy a divné lidi, nosič červené lucerny a předseda vlakové sekce. Jen nešťastná náhoda se zapůjčeným a lehce neposlušným kolem dr. radosty způsobila, že nemá na pažbě všechny zářezy a jeden mu chybí.

Oblíbená věta :
Tak jo. (krátká verze „Hmn“)

Účast :
8x (2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018)

džimák

džimák

předseda kontrolní komise
Ostřílený lovec kešek, který nám při svých snahách najít další kešku dává možnost alespoň na chvilku si odpočinout od jeho vrchařského umění a nabrat tak síly do dalšího stoupání. Zástupce kapitána, oponent každým coulem a excelentní stopař. Když něco zapomenete doma, máte jistotu, že džimák to s sebou bude mít minimálně dvakrát. Co kdyby.

Oblíbená věta :
Díval jsem se na ten zítřejší plán cesty a myslím, že si o tom musíme ještě promluvit.

Účast :
7x (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018)

alesh

alesh

vedoucí IT sekce
Věčně usměvavý a neoficiálně zvolený vrchní kliďas sdružení. Po očku sleduje každou šlajsnu nebo převis, který zrovna na kole potkáme. Za soumraku usíná, za úsvitu vstává a zatímco my spíme spánkem nespravedlivých, on tančí s vlky. Nebo spíše s bobry. Za celou dobu byl spatřen ve stavu rozčílení jen jednou, a to při debatě o letáku z Lidlu. Byl v té době ovšem pod vlivem magického Taliskeru, takže to nemůže být hodnoceno jak relevantní důkaz toho, že i on má nervy.

Oblíbená věta :
Dobrou noc.

Účast :
6x (2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018)

fáze

fáze

vedoucí asertivní sekce
Bonviván a lázeňská veverka našeho sdružení. Fakír samouk, japanolog a excelentní jezdec s jednou rukou u ucha. Velmi silný ve vyjednávání pokud jde o požitky ostatních členů a tak vždy dokáže vyjednat nějakou tu láhev Žihadla navíc. Všechna zařízení na střídavý ale i stejnosměrný proud jsou před ním na pozoru a v jeho přitomnosti předstírají klinickou smrt. Nikdy si nemůžete být jisti zda to co říká myslí vážně, i Enigma většinou v jeho přítomnosti selže.

Oblíbená věta :
Ještě dvě lahvinky pane vedoucí, na mě.

Účast :
5x (2012, 2014, 2015, 2017, 2018)

opat

opat

vedoucí oddělení pro mimořádné události
Skokan týmu. Na našich zahraničních zájezdech za traily, je díky své jazykové vybavenosti tiskovým mluvčím a hlavním vyjednávačem v prekérních situacích do kterých nás ovšem předtím sám tak trochu dostane. Jeho oblíbená společenská poloha "hibernakulum" kdy uprostřed rušné debaty všech členů zájezdu dokáže bez povšimnutí opustit své tělo, se stala legendou. Dokáže to kdykoliv a kdekoliv, a opakovaně. Majstrštyk.

Oblíbená věta :
To skočíme ne?

Účast :
4x (2015, 2016, 2017, 2018)

přéma

přéma

vedoucí logistického oddělení
Jako jediný se zatím odvážil poslat kurýrem výstroj a výzbroj pro špatné počasí, a to několik dnů před koncem akce. Vizionář, rosnička a navzdory řídkému výpletu i odvážný sjezdař. Nepřítel špatného počasí.

Oblíbená věta :
Asi s vámi pojedu.

Účast :
2x (2016, 2018)

tom

tom

přednosta zdravotnické sekce
Získal si obdiv nás všech už poprvé na nádraží, protože nikdo jiný s sebou nemá tak velký batoh plný překvapení. Defibrilátor, nezávislé topení, dílenská pumpička, jídlo na měsíc pro případ neočekávané události a mnoho dalších zajímavostí. Navzdory jistě užitečné výbavě byl platným členem pelotonu a málokdo z nás by po dobu několika dnů dokázal na zádech nosit to co on.

Oblíbená věta :
Moment! Ještě to dokouřím.

Účast :
2x (2016, 2018)

fuger & tatíček

fuger & tatíček

duchovní otcové
Těžko je můžeme hodnotit bez osobní zkušenosti v nejtěžších situacích jaké sudetenritt každoročně přinášejí, každopádně jejich nápad, byť určitě není originální, objet republiku na kole byl dobrý. Vlastně stejně dobrý jako jakýkoliv podobný nápad u piva, který ovšem často druhý den ráno shoří jak papír. Ovšem teď tomu bylo díky dr. radostovi trochu jinak. Takže dík za nehořlavost.

Oblíbená věta :
My to ještě promyslíme.

Účast :
0x