2017 – Bike Republic Sölden

Září 2017 – Jak už bývá tradicí, kde se sudeťáci objeví tam začne brzo sněžit. Naštěstí to bylo až poslední den, takže jsme si to jinak moc hezky užili. Nejdrsnější hardtailista ever navíc dospěl k rozhodnutí.

Pohladit bajkerovo srdce na tradičním zájezdu za traily nebývá takový problém. Obzvláště když předtím absolvuje etapu sudetenritt 2017 prakticky po kotníky ve sněhu je vidina prosluněných alp opravdovým balzámem na duši. O službách a celkovému pojetí horské cyklistiky v těchto lokalitách ani nemluvě. Tentokrát se počet účastníků scvrknul do jednoho auta a v podstatě se jednalo jen o čistokrevné sudeťáky, včetně nejtvrdšího jádra. Duo dr. radosta a příba, pracovně zvané držáci, opět nechybělo. Doplňoval je opat s nejdrsnějším hardtailistou ever džimákem.

Trošku nás sice vyděsil pohled na online kamery asi týden před odjezdem, kdy ve vyšších polohách napadl čerstvý sníh. Ten nám připomněl, že jsme demonstrativně zahodili návleky na tretry v Železné Rudě a nastala nákupní horečka. Jediný kdo nešílel byl dr. radosta, který pro jistotu vytáhl rovnou zimní nepromokavé tretry.

Nakonec nebylo nic ze zimní výbavy zapotřebí, byť v den odjezdu napadla vydatná sněhová nadílka, kterou už jsme ovšem sledovalo z bezpečí lanovky. Závěrečný lanovko pěší výlet nám naznačil, že pro letošní rok sezóna v Söldenu zřejmě skončila.

Fotogalerie akce